Tişina

Joined 6 April 2022
 
(6 intermediate revisions by the same user not shown)
Line 9: Line 9:
!'''Aļvjolele'''
!'''Aļvjolele'''
! colspan="2" |'''Ngangi'''
! colspan="2" |'''Ngangi'''
!'''Gorloba'''
!'''Sjori'''
!'''Sjori'''
|-
|-
Line 19: Line 18:
!Mejan
!Mejan
!Krşeņa
!Krşeņa
!Mejan
!Mejan
!Mejan
|-
|-
Line 28: Line 26:
!
!
!ɲ~ɲ̟
!ɲ~ɲ̟
!
!
!
!
!
Line 42: Line 39:
!g
!g
!g<sup>j</sup>
!g<sup>j</sup>
!q
!
! rowspan="2" |ʔ
|-
|-
!Uʔnkoj
!Uʔnkoj
Line 53: Line 49:
!k
!k
!k<sup>j</sup>
!k<sup>j</sup>
!
!ʔ
|-
|-
! colspan="2" |'''Bamfendo'''
! colspan="2" |'''Bamfendo'''
Line 61: Line 57:
!ts<sup>j</sup>
!ts<sup>j</sup>
!tɕ
!tɕ
!
!
!
!
!
Line 73: Line 68:
!z<sup>j</sup>
!z<sup>j</sup>
!
!
!
!
!
Line 86: Line 80:
!x
!x
!x<sup>j</sup>
!x<sup>j</sup>
!
!h
!h
|-
|-
Line 96: Line 89:
!
!
!
!
!
!
!
Line 107: Line 99:
!
!
!ʎ̝̊
!ʎ̝̊
!
!
!
!
!
Line 120: Line 111:
!
!
!(ʁ)
!
!
|-
|-
Line 128: Line 118:
!r
!r
!r<sup>j</sup>
!r<sup>j</sup>
!
!
!
!
!
Line 138: Line 127:
!
!
!Fura
!Fura
!Mejan
!Mejan/Hina
!Hina
|-
|-
|'''Kini'''
|'''Kini'''
|i i: y y:
|i(:)
|
|ɪ~ɨ
|
|-
|'''Mejan'''
|e
|(ə)
|o
|-
|-
|'''Auki'''
|'''Mejan'''
|
'''/ Aukinen'''
ɐ:
|ɛ
|
(:)~ə(:)~ʌ(:)
|}
|}
Çigazma mejan hej /a/-klaani ertuun.
/ɛ/ - Snano haneņa [ɛj~ej]
/ɪ~ɨ/-klaani haneņa miʔ glossaik anstreļasor uʔnahammas, samalik avjolelezam. Joktid haneņa na şvanc ļepakrajszma.


== Aļfakruun Govora Una ==
== Aļfakruun Govora Una ==
Line 172: Line 159:
|MZA
|MZA
|/ʔ/
|/ʔ/
|/ɐ/
|/a/
|/b/
|/b/
|/t͡s/
|/t͡s/
Line 186: Line 173:
! colspan="2" |J j
! colspan="2" |J j
!K k
!K k
!Kļ kļ
!L l
!L l
!Ļ ļ
|-
|-
|MZA
|MZA
Line 196: Line 183:
|/<sup>j</sup>/
|/<sup>j</sup>/
|/k/
|/k/
|/cʎ̝̊/
|/l/
|/l/
|/ʎ~ʎ̝̊/
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
!Ļ ļ
!M m
!M m
!N n
!N n
Line 206: Line 192:
!O o
!O o
!P p
!P p
!Q q
!R r
!R r
!S s
!Ş ş
|-
|-
|MZA
|MZA
|/ʎ/ os /ʎ̝̊/
|/m/
|/m/
|/n/
|/n/
|/ɲ/
|/ɲ/
|/o/
|/ə~a/
|/p/
|/p/
|/q/
|/r/
|/r/
|/s/
|/ɕ/
|-
!Kirajn
!T t
!U u / Y y
!Ẅ ẅ
!V v
!X x
!Z z
!Ż ż
!
|-
|-
|MZA
|/t/
|/ɪ~ɨ/
|/ɰ/
|/v/
|/x/
|/z/
|/ʑ/
|
|}
== '''Uʔnkirajnkļeaka Aļfakruun''' ==
{| class="wikitable"
|+
!Kirajn
!Kirajn
!7
!A a
!B b
!D d
!E e
!F f
!G g
!H h
|-
|MZA
|/ʔ/
|/a/
|/b/
|/d/
|/e/
|/f/
|/ɡ/
|/h/
|-
!Kirajn
!I i
! colspan="2" |J j
!K k
!L l
!Ly ly
!M m
!N n
|-
|MZA
|/i/
|/j/
|/<sup>j</sup>/
|/k/
|/l/
|/ʎ~ʎ̝̊/
|/m/
|/n/
|-
!Kirajn
!Ny ny
!O o
!P p
!R r
!S s
!S s
!Ş ş
!Sy sy
!T t
!T t
!U u
!Ts ts
!Y y
!V v
! colspan="2" |Ẅ ẅ
|-
|-
|MZA
|MZA
|/ɲ/
|/ə~ɐ/
|/p/
|/r/
|/s/
|/s/
|/ɕ/
|/ɕ/
|/t/
|/t/
| colspan="2" |/y/
|/t͡s/
|/v/
| colspan="2" |/ɰ/~/ʕ/
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
!Tsy tsy
!U u
!W w
!V v
!X x
!X x
!Z z
!Z z
!Ż ż
!Zy zy
!
!
!
!
!
!
|-
|-
|MZA
|MZA
|/t͡ɕ/
|/ɪ~ɨ/
|/ɰ/
|/v/
|/x/
|/x/
|/z/
|/z/
|/ʑ/
|/ʑ/
|
|
|
|
|
|
|}
|}
Sjazam /e/ au /i/ majetid haneņa na [<sup>j</sup>e] au [<sup>j</sup>i] hina miʔzam men kakeņanajhej tak (C<sup>j</sup>V = <C>j<V>) na snano li viktinajsor.
Sjazam /e/ na ktobahażi majetid haneņa [je] men aktenil kakeņa na tak.
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|+
|+
Line 274: Line 330:
|/d/
|/d/
|/je/
|/je/
|/jo/
|//
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
Line 283: Line 339:
!Й й
!Й й
!К к
!К к
!Къ къ
!Л л
|-
|-
|MZA
|MZA
Line 292: Line 348:
|/j/
|/j/
|/k/
|/k/
|/q/
|/l/
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
!Кљ кљ
!Љ љ
!Љх љх
!М м
!М м
!Н н
!Н н
Line 301: Line 358:
!О о
!О о
!П п
!П п
!Р р
|-
|-
|MZA
|MZA
|/cʎ̝̊/
|/ʎ/
|/ʎ̝̊/
|/m/
|/m/
|/n/
|/n/
|/ɲ/
|/ɲ/
|/o/
|/ə~ɐ/
|/p/
|/p/
|/r/
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
!Р р
!С с
!С с
!Т т
!Т т
Line 319: Line 376:
!Ф ф
!Ф ф
!Х х
!Х х
!Хӏ хӏ
|-
|-
|MZA
|MZA
|/r/
|/s/
|/s/
|/t/
|/t/
|/y/
|/u/
|/ɰ/~/ʕ/
|/ɰ/
|/f/
|/f/
|/x/
|/x/
|/h/
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
!Хъ хъ
!Ц ц
!Ц ц
!Ч ч
!Ч ч
Line 337: Line 394:
!Ь ь
!Ь ь
!Э э
!Э э
!Ю ю
|-
|-
|MZA
|MZA
|/h/
|/t͡s/
|/t͡s/
|/t͡ɕ/
| /t͡ɕ/
|/ɕ/
| /ɕ/
| -
|/ʔ/
|/<sup>j</sup>/
|/-/
|/e/
|/e/
|/ju/
|-
|-
!Kirajn
!Kirajn
!Ю ю
!Я я
!Я я
!
!
!
!
Line 357: Line 413:
!
!
|-
|-
|
|MZA
|/ju/
|/ja/
|/ja/
|/ʔ/
|
|
|
|
40

edits