TreyHowardson

Joined 9 October 2025
m
MZA 2
(MZA)
 
m (MZA 2)
Line 25: Line 25:
!Tsiŝnai fendo
!Tsiŝnai fendo
| style="border-right-color:transparent" |ɸ|| || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || colspan="4" style="border-right-color:transparent" | || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" |x|| || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | ||
| style="border-right-color:transparent" |ɸ|| || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || colspan="4" style="border-right-color:transparent" | || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" |x|| || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | ||
|-
!Slak
| style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || style="border-right-color:transparent" | || style="border-right-color:transparent" | || style="border-right-color:transparent" | || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent; background-color:#DDDDDD" | || style="background-color:#DDDDDD" | || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent" | || || style="border-right-color:transparent; background-color:#DDDDDD" | || style="background-color:#DDDDDD" |
|-
|-
!(flanka) bamfendo
!(flanka) bamfendo
Line 131: Line 128:
|-
|-
|H h
|Kh kh
|Х х
|Х х
|x
|x
Line 183: Line 180:
|Н н
|Н н
|n
|n
|'
|Sh sh
|
|Ш ш
|ʔ
|ʂ
|-
|-
|O o
|O o
|О о
|О о
|o
|o
| colspan="3" rowspan="3" |
|Zh zh
|Ж ж
|-
|-
|P p
|P p
|П п
|П п
|p
|p
|'
|’
|-
|-
|S s
|S s
|С с
|С с
|s
|s
|
|
|
|}
|}