332
edits
Jevalddjin (talk | contribs) (mahajena) |
Jevalddjin (talk | contribs) mNo edit summary |
||
| Line 5: | Line 5: | ||
Apar andr kjomina slucza, tato paszun bruk zjezo per sentaku bliwe te kotoba/imi. | Apar andr kjomina slucza, tato paszun bruk zjezo per sentaku bliwe te kotoba/imi. | ||
{| class="wikitable" | |||
!Kotoba | |||
!Mahadjin!!Bidradjin!!Riso!!Imi, tatoeba, bruktropos | |||
|- | |||
|'''Tsongot''' | |||
| Alex H. au Kiwa Guer | |||
| Yan | |||
|💩👎 | |||
|Waruı ısyu os potsta. | |||
"Afto fılm tsongot! Un ende syıru ka tı slutsa na owarıs teel!" | |||
|- | |||
|'''Ulı'''' | |||
|theledgendarytaco ;-; | |||
|Yan | |||
|🔁 | |||
|Razgensuru na sama paryat (sama ''syıtlı'' os ''razkraıs''). | |||
"lııd tak braa, ka un '''ulı''''dan 10 raz" | |||
"Plato hanudan ka yam '''ulı'''' fu dzıuazma au daremazma" | |||
|- | |||
|'''Koiper/Coiper''' | |||
|everest | |||
|Mako | |||
|🐕🐶 | |||
|Kawaj dir kano pash ti har inj homnen. | |||
|- | |||
|'''Japko''' | |||
|KSP Atlas | |||
|Mako | |||
|🍎🍏 | |||
|Simpal frut sodno, ka al ti shiru na jens se, joku je rosh, joku je midor. | |||
|- | |||
|'''Gusta''' | |||
|professional congugator | |||
|Mako | |||
| | |||
|Kokoro ka pash ti kokoro kos mjeta bra ob joku ka. | |||
"Du gusta mako ne??" | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||