Difference between revisions of "Pan"
Jump to navigation
Jump to search
(→Fal) |
No edit summary |
||
| Line 17: | Line 17: | ||
|- | |- | ||
| [[Zeting:Togepan.jpg|128px]] || togepan || [[Zeting:Gasȷepan.jpg|128px]] || gasȷepan | | [[Zeting:Togepan.jpg|128px]] || togepan || [[Zeting:Gasȷepan.jpg|128px]] || gasȷepan | ||
|- | |||
| [[Zeting:Bresȷcapan.jpg|128px]] || bresȷcapan || || | |||
|} | |} | ||
Revision as of 20:30, 19 June 2023
Pan toreɯena nantıŋ ce mahaȷena na alc au ısȷcı. Na snano, ȷam aɯen mahapulap pan mıt lıft: vonen, sȷtof, os atfo. Jam aɯen sȷo' pyr maha'oısȷī.
Syryvırta
- Vısc alc au ısȷcı.
- Toreu protopan.
Fal
Jam maŋgy tropos na mahana pan, sıt ȷam aɯen maŋgy fal fu pan:
| Rıso | Namaı | Rıso | Namaı |
|---|---|---|---|
| bananapan | ![]() |
blın | |
| franspan | hosoıpan | ||
| īpan | pıtsa | ||
| ruıspan | sȷıropan | ||
| togepan | gasȷepan | ||
| bresȷcapan |
