Difference between revisions of "Brukdjin:Paneku"
Jump to navigation
Jump to search
m (vasu a ts yamena) |
(neo tumam) |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
| | |||
|1 | |||
|2 | |||
|3 | |||
|- | |||
|p | |||
|h | |||
|p | |||
|ɦ | |||
|- | |||
|b | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|t | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|d | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|k | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|g | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|m | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|n | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|ŋ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|f | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|v | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|w | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|s | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|z | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|sh | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|ch | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|ts | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|dj | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|h | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|l | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|r | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|y/j | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
Jaa mik! Na her iskat kaku apaar na mahaklaar hanutropos fun a apu leradjin. Mirai, kaku de ufne totoeba awen de ti høøre awen. | Jaa mik! Na her iskat kaku apaar na mahaklaar hanutropos fun a apu leradjin. Mirai, kaku de ufne totoeba awen de ti høøre awen. | ||
Revision as of 04:18, 10 April 2024
| 1 | 2 | 3 | |
| p | h | p | ɦ |
| b | |||
| t | |||
| d | |||
| k | |||
| g | |||
| m | |||
| n | |||
| ŋ | |||
| f | |||
| v | |||
| w | |||
| s | |||
| z | |||
| sh | |||
| ch | |||
| ts | |||
| dj | |||
| h | |||
| l | |||
| r | |||
| y/j |
Jaa mik! Na her iskat kaku apaar na mahaklaar hanutropos fun a apu leradjin. Mirai, kaku de ufne totoeba awen de ti høøre awen.
| Lepa | Alveol | Palyatsi | Gorlabruk | |
|---|---|---|---|---|
| Bamba | p | t | k | |
| Hana | m | n | ŋ | |
| Fendo | f | s | ɕ | h |
| Sebyanen | ʋ | l | j | |
| Slaag | ɾ | |||
| Bamfendo | ts | tɕ |
De, awen yam afto tre abaad na mahachigau zan, nati deki al viskena mitryoho na posentaku impla:
- Ataipitka
- Hanaliik (os nai)
- Hinaliik (os nai)