524
edits
Lumakot Luna (talk | contribs) No edit summary |
Lumakot Luna (talk | contribs) (Ұн васу дан /æ/.) |
||
| Line 269: | Line 269: | ||
|ə(ː)~ʌ(ː) | |ə(ː)~ʌ(ː) | ||
|o(ː)~ɔ(ː) | |o(ː)~ɔ(ː) | ||
|- | |||
|Лік-ұнна | |||
|æ(ː) | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|Ұнна | |Ұнна | ||
| colspan="4" |a(ː)~ɑ(ː) | | colspan="4" |a(ː)~ɑ(ː) | ||
|} | |} | ||
edits