Mesas

Joined 18 February 2024
m
Line 5: Line 5:
== tropos ==  
== tropos ==  
=== zam ===
=== zam ===
{|
|- style="vertical-align: top;"
|
{| class="wikitable" style="table-layout:fixed; text-align:center; padding:0; margin:0"
{| class="wikitable" style="table-layout:fixed; text-align:center; padding:0; margin:0"
|+medzam
|+medzam
Line 26: Line 29:
| m || p || colspan=2 | l || colspan="2" | ɾ ⟨r⟩ || n || ʕ ⟨‘⟩ || ʔ ⟨’⟩
| m || p || colspan=2 | l || colspan="2" | ɾ ⟨r⟩ || n || ʕ ⟨‘⟩ || ʔ ⟨’⟩
|}
|}
{{notelist}}
|
{| class="wikitable" style="table-layout:fixed; text-align:center; padding:0; margin:0"
{| class="wikitable" style="table-layout:fixed; text-align:center; padding:0; margin:0"
|+sebjazam
|+sebjazam
Line 41: Line 44:
| style="background-color:#DDDDDD" |
| style="background-color:#DDDDDD" |
|-
|-
|}
|}
|}


210

edits