586
edits
(3 kawariya namellan na sama brukdjin nai aukiyena) | |||
Line 17: | Line 17: | ||
|- | |- | ||
! paroba | ! paroba | ||
| ɪ [ɪ~e] ⟨ıe⟩ | | ɪ<ref group="y">fstōȷna tsıgau na /i/ mono lı loŋ aucıȷna oɯarıs sılby os aucıȷna asobena sılby</ref> [ɪ~e] ⟨ıe⟩ | ||
| rowspan="2" | eː [eː] ⟨ē⟩ | | rowspan="2" | eː [eː] ⟨ē⟩ | ||
| style="width: 93px;" rowspan=2 | ə [ə] ⟨y<ref group="y">naı cacyȷna lı ynasobena au mellan ȷocu sataın mıtzan <small>(ttb. ''andr'' [ˈʔandəɾ])</small></ref>⟩ | | style="width: 93px;" rowspan=2 | ə [ə] ⟨y<ref group="y">naı cacyȷna lı ynasobena au mellan ȷocu sataın mıtzan <small>(ttb. ''andr'' [ˈʔandəɾ])</small></ref>⟩ | ||
| rowspan="2" | əː [ | | rowspan="2" | əː [ɘː] ⟨ȳ⟩ | ||
| | | | ||
| rowspan="2" | oː [oː~ʊː] ⟨ō⟩ | | rowspan="2" | oː [oː~ʊː] ⟨ō⟩ | ||
Line 181: | Line 181: | ||
| rowspan = 3 | s || andr || /s/ || '''s'''ē, c'''s'''ın, a'''s'''a, tū'''s''' || /ɕ/ f'''s'''a | | rowspan = 3 | s || andr || /s/ || '''s'''ē, c'''s'''ın, a'''s'''a, tū'''s''' || /ɕ/ f'''s'''a | ||
|- | |- | ||
| deq andr mıtzan || /ɕ/ || '''s''' | | deq andr mıtzan || /ɕ/ || '''s'''cola, ce'''s'''te || | ||
|- | |- | ||
| deq ⟨ts⟩ || /ɕ/ || aı'''s'''tsa || | | deq ⟨ts⟩ || /ɕ/ || aı'''s'''tsa || | ||
Line 209: | Line 209: | ||
|- | |- | ||
| colspan = 2 | ea || /eə/ || h'''ea'''ny, cl'''ea''' || | | colspan = 2 | ea || /eə/ || h'''ea'''ny, cl'''ea''' || | ||
|- | |||
| colspan="2" |ıe | |||
|/ɪ/ | |||
|sıg'''ıe''' | |||
| | |||
|- | |- | ||
| colspan = 2 | oa || /oə/ || ch'''oa'''fı, c'''oa''' || | | colspan = 2 | oa || /oə/ || ch'''oa'''fı, c'''oa''' || |
edits