144
edits
ć (jilbidra!! >:3) |
(→Govërtro: Fal·hanasu joo! :3) |
||
(4 kawariya namellan na sama brukdjin nai aukiyena) | |||
Line 25: | Line 25: | ||
}} | }} | ||
==Govërtro== | ==Govërtro== | ||
Govërtronui deki dzshijulik au iszkiëlik, men harjena snanotiŋ awën au maŋë kiomi jamna. | |||
Jam | Jam n'un maŋë tiŋkofal, surufal, au kokoroko. Surufal har joku tshigau "szhutsiuzma", dlabdëlki plas fu trei letstëvikti fal: nafal, karifal, au terafal. Na tato, koskië jam szhutsiuzma na terafal, naijam nil festako na suruko au fraz kanzseki na tak: "(te) un dua (ri) afto kleja na du". Li letstëvikti tel fu fraz ti karifal, de dlabdëlki na tak: "(te) afto kleja duajena sa un na du". Au li letstëvikti tel fu fraz ti nafal, de bli "(te) du duahan sa un (ri) afto kleja." Li naijam nafal na kariszhutsiu, os karifal na naszhutsiu, "sa" bliki "na". | ||
Un bruk «-jo» për anhanufal!! :3 Na un, "hanu" je suruko au "hanasu" je tìŋko kie apërlìx "hanuna" men nai mono ein raz fu hanu, plupaksu ņio; sama jam për "kaku" au "kakeru". "Jalaka" je suruko, au "jalxa" ti tel fu netopa ņio. | Un bruk «-jo» për anhanufal!! :3 Na un, "hanu" je suruko au "hanasu" je tìŋko kie apërlìx "hanuna" men nai mono ein raz fu hanu, plupaksu ņio; sama jam për "kaku" au "kakeru". "Jalaka" je suruko, au "jalxa" ti tel fu netopa ņio. | ||
====== Falko: ====== | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
!Ko | |||
!colspan="2" |Falnamai | |||
!Imi | |||
!Tato | |||
|- | |||
|ri | |||
|colspan="2" |karifal | |||
|javlha ka os dare surujena | |||
|rowspan="2" |te un dua ri afto | |||
|- | |||
|te | |||
|colspan="2" |terafal | |||
|javlha ka os dare suru | |||
|- | |||
|rowspan="9" |na | |||
|colspan="2" |nafal | |||
|javlha ka os dare suruhan | |||
|te un vona na polis | |||
|- | |||
| | |||
|troposfal | |||
|javlha tropos | |||
|te du suru na braa | |||
|- | |||
| | |||
|ikenfal | |||
|javlha ke jam iken fu kotoba os fraz mit nafal | |||
|na un, tuo nam oshiidai | |||
|- | |||
| | |||
|rowspan="2" |plasfal/tiidfal | |||
|rowspan="2" |javlha inhë ka plas os tiid | |||
|davai riomvitkiëvtsa na huomidui | |||
|- | |||
| | |||
|faan, asadan na treis dzhikan f'mora grun bambadai | |||
|- | |||
| | |||
|strelafal | |||
|javlha na doko made (au deki na doko kara) | |||
|naitsa szkoi na der, krizlik·kiti ne | |||
|- | |||
| | |||
|bidzhaufal | |||
|javlha bidzhauzma mejan ni tiŋ | |||
|sore dua riŋgo plus na banaan | |||
|- | |||
| | |||
|sztof·fal | |||
|javlha ka kara jottiŋ maxjena | |||
|afto takaro tak ndofo joo, maxjena na wul sore | |||
|- | |||
| | |||
|jamfal | |||
|javlha mit ka os dare jam jokutiŋ | |||
|jam 300 vikelt na un imawima | |||
|- | |||
|rowspan="2" |fu | |||
|colspan="2" |harfal | |||
|javlha ka os dare har | |||
|- | |||
|colspan="2" |telfal | |||
| | |||
|te un vil fu tszha | |||
|} | |||
==Hanytropos== | ==Hanytropos== | ||
Line 162: | Line 231: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
! | !Flanka | ||
! | !Mitkoi | ||
| | |||
| | |||
|l | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|ʎ | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
!rowspan="2" |Flanka Fendo | |||
!Jüqnkoi | |||
| | |||
| | |||
|ɬ | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 178: | Line 260: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |(ɮ) | ||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
! | !rowspan="2" |Flanka Bamfendo | ||
!Jüqnkoi | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | |t͡ɬ | ||
| | | | ||
| | | | ||
Line 200: | Line 282: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
! | !Mitkoi | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |(d͡ɮ) | ||
| | | | ||
| | | | ||
Line 308: | Line 390: | ||
|/ɬ/ | |/ɬ/ | ||
|} | |} | ||
==Kakutropos== | ==Kakutropos== |
edits