310
edits
ć (antaanen fal fun) |
ć (pokeszte »noi« au »gammel« varyenamae) |
||
(7 kawariya namellan na 5 brukdjin nai aukiyena) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
'''Varge''' [[Impla|impla]] sejena, koske [[Kirkas|kirkas]] fu jokuting tula ine me fu pashuun. | '''Varge''' [[Impla|impla]] sejena, koske [[Kirkas|kirkas]] fu jokuting tula ine me fu pashuun. | ||
Sejena kirkas cherjena mange varge made, au he deki viiskjena per antaa andra varge. Koske kirkas sebja bli cherjena grun glas, plui, auau, sejena al varge na hankraissen, ka haisa [[Feri|feri]] | Sejena kirkas cherjena mange varge made, au he deki viiskjena per antaa andra varge. Koske kirkas sebja bli cherjena grun glas, plui, auau, sejena al varge na hankraissen, ka haisa [[Feri|feri]], alfarge, nanafarge auenauen. | ||
== Vargenamai== | |||
{| class="wikitable collapsible" | {| class="wikitable collapsible" | ||
|+ | |+Sņano | ||
|- | |- | ||
! Varge !! Kotoba | ! Varge!!Kotoba | ||
|- | |- | ||
| style="background: red;" | || røø, roo, ruu, roi, roš, ros, rus | | style="background: red;" | ||røø, roo, ruu, roi, roš, ros, rus | ||
|- | |- | ||
| style="background: orange;" | || portokali, portukali | | style="background: orange;" | ||portokali, portukali | ||
|- | |- | ||
| style="background: yellow;" | || kiiro, kjero | | style="background: yellow;" | ||kiiro, kjero, kjhiro | ||
|- | |- | ||
| style="background: LimeGreen;" | || midori | | style="background: LimeGreen;" | ||midori | ||
|- | |- | ||
| style="background: DeepSkyBlue;" | || sini, šini, śini | | style="background: DeepSkyBlue;" | || sini, šini, śini | ||
Line 20: | Line 21: | ||
| style="background: blue;" | || bluu, blau | | style="background: blue;" | || bluu, blau | ||
|- | |- | ||
| style="background: purple;" | || murasaki | | style="background: purple;" | ||murasaki | ||
|- | |- | ||
| style="background: pink;" | || roza, roz | | style="background: pink;" | || roza, roz | ||
|- | |- | ||
| style="background: white;" | || širo, široi | | style="background: white;" | ||širo, široi, shiro | ||
|- | |- | ||
| style="background: DarkGray;" | || gris, harmaa | | style="background: DarkGray;" | || gris, harmaa, kurosciro | ||
|- | |- | ||
| style="background: black;" | || kuro, kuroi | | style="background: black;" | || kuro, kuroi, kjheuro | ||
|- | |- | ||
| style="background: Sienna;" | || kafee, kafè, kafe, kafevarje | | style="background: Sienna;" | ||kafee, kafè, kafe, kafevarje, kaphéj, brun | ||
|- | |||
|} | |||
{| class="wikitable collapsible" | |||
|+Pharjenamáj na Khautshidzhinn | |||
|- | |||
!Pharje!!Koto | |||
|- | |||
| style="background: #FF2400;" | ||ros | |||
|- | |||
| style="background: #FFA500;" | ||portukali | |||
|- | |||
| style="background: #FFD700;" | ||kelt | |||
|- | |||
| style="background: #FFFF00;" | ||pijo (kjhiro) | |||
|- | |||
| style="background: #F7F749;" | ||banán (kjhiro) | |||
|- | |||
| style="background: #2FF924;" | ||zjelón (midori) | |||
|- | |||
| style="background: #006E33;" | ||midori | |||
|- | |||
| style="background: #00958A;" | ||tsulus | |||
|- | |||
| style="background: #00BCE3;" | ||sini | |||
|- | |||
| style="background: #004481;" | ||blau | |||
|- | |||
| style="background: #7800CF;" | ||makhót | |||
|- | |||
| style="background: #4B365F;" | ||murásaki | |||
|- | |||
| style="background: #DE5D83;" | ||roza | |||
|- | |||
| style="background: #FFFFFF;" | ||shiro | |||
|- | |||
| style="background: #888B8D;" | ||griz | |||
|- | |||
| style="background: #6E6259;" | ||harmaa | |||
|- | |||
| style="background: #000000;" | ||kjheuro | |||
|- | |||
| style="background: #74663B;" | ||kaphéj | |||
|- | |||
| style="background: #C9A66D;" | ||brhunn | |||
|- | |||
| style="background: #FF9933;" | ||okra | |||
|- | |||
| style="background: #AB3320;" | ||kawi | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits