Difference between revisions of "Brukdjin:Mesas"

Jump to navigation Jump to search
m
Line 69: Line 69:
| /ɓ/
| /ɓ/
|-
|-
! colspan=2 rowspan=2 | d
! colspan=2 rowspan=3 | d
| || /ð/
| || /ð/
|-
|-
Line 76: Line 76:
* za ⟨n⟩
* za ⟨n⟩
| /d/
| /d/
|-
|
* de ⟨i⟩, ⟨j⟩
| /ɗ/
|-
|-
! colspan=2 rowspan=2 | e
! colspan=2 rowspan=2 | e
Line 116: Line 120:
|-
|-
|
|
* na atama + de medzam
* na atama & de medzam
| /ˤ/
| /ˤ/
|-
|-
210

edits

Navigation menu