75
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 193: | Line 193: | ||
!देवनगरिककु | !देवनगरिककु | ||
!MZA | !MZA | ||
! rowspan=" | ! rowspan="20" | | ||
!Latinkaku | !Latinkaku | ||
!Ͱελλενκακυ | !Ͱελλενκακυ | ||
| Line 212: | Line 212: | ||
|- | |- | ||
|Nn | |Nn | ||
|Νν | | rowspan="2" |Νν | ||
|ꦤ | |ꦤ | ||
|न | |न | ||
| Line 223: | Line 223: | ||
|- | |- | ||
|Ṅṅ | |Ṅṅ | ||
|ꦔ | |ꦔ | ||
|ङ | |ङ | ||
| Line 299: | Line 298: | ||
|- | |- | ||
|Tsts | |Tsts | ||
|Ͷͷ | | rowspan="2" |Ͷͷ | ||
|ꦠ꧀ꦱ | |ꦠ꧀ꦱ | ||
|त्स | | rowspan="2" |त्स | ||
|ts | |ts | ||
|Ēē | |Ēē | ||
| Line 310: | Line 309: | ||
|- | |- | ||
|Dzdz | |Dzdz | ||
|ꦢ꦳ | |ꦢ꦳ | ||
|dz | |dz | ||
|Ee | |Ee | ||
| Line 344: | Line 341: | ||
|Ss | |Ss | ||
|Σσ/ς | |Σσ/ς | ||
|ꦱ | | rowspan="2" |ꦱ | ||
|स | | rowspan="2" |स | ||
|s | |s | ||
|Āā | |Āā | ||
| Line 355: | Line 352: | ||
|Zz | |Zz | ||
|Ζζ | |Ζζ | ||
|z | |z | ||
|Aa | |Aa | ||
| Line 364: | Line 359: | ||
|- | |- | ||
|Śś | |Śś | ||
|Ϸϸ | | rowspan="2" |Ϸϸ | ||
|ꦯ | |ꦯ | ||
|श | |श | ||
|ʃ | |ʃ | ||
|, | |, | ||
|, | |, | ||
|꧈ | |꧈ | ||
|। | |। | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |∅ | ||
|- | |||
|Jj | |||
|ꦗ | |||
|ज | |||
|ʒ | |||
|. | |||
|. | |||
|꧉ | |||
|॥ | |||
|- | |- | ||
|Ff | |Ff | ||
| Line 379: | Line 383: | ||
|फ | |फ | ||
|f | |f | ||
|. | |"..." | ||
|. | |"..." | ||
| | |꧌...꧍ | ||
| | |<...> | ||
|- | |- | ||
|Ḥḥ | |Ḥḥ | ||
| Line 389: | Line 393: | ||
|ख | |ख | ||
|ç~x | |ç~x | ||
| | |: | ||
| | |: | ||
| | |꧇ | ||
| | |: | ||
|} | |} | ||
edits