Difference between revisions of "Leksember 2025"
Jevalddjin (talk | contribs) (mahajena) |
Jevalddjin (talk | contribs) mNo edit summary |
||
| Line 5: | Line 5: | ||
Apar andr kjomina slucza, tato paszun bruk zjezo per sentaku bliwe te kotoba/imi. | Apar andr kjomina slucza, tato paszun bruk zjezo per sentaku bliwe te kotoba/imi. | ||
{| class="wikitable" | |||
!Kotoba | |||
!Mahadjin!!Bidradjin!!Riso!!Imi, tatoeba, bruktropos | |||
|- | |||
|'''Tsongot''' | |||
| Alex H. au Kiwa Guer | |||
| Yan | |||
|💩👎 | |||
|Waruı ısyu os potsta. | |||
"Afto fılm tsongot! Un ende syıru ka tı slutsa na owarıs teel!" | |||
|- | |||
|'''Ulı'''' | |||
|theledgendarytaco ;-; | |||
|Yan | |||
|🔁 | |||
|Razgensuru na sama paryat (sama ''syıtlı'' os ''razkraıs''). | |||
"lııd tak braa, ka un '''ulı''''dan 10 raz" | |||
"Plato hanudan ka yam '''ulı'''' fu dzıuazma au daremazma" | |||
|- | |||
|'''Koiper/Coiper''' | |||
|everest | |||
|Mako | |||
|🐕🐶 | |||
|Kawaj dir kano pash ti har inj homnen. | |||
|- | |||
|'''Japko''' | |||
|KSP Atlas | |||
|Mako | |||
|🍎🍏 | |||
|Simpal frut sodno, ka al ti shiru na jens se, joku je rosh, joku je midor. | |||
|- | |||
|'''Gusta''' | |||
|professional congugator | |||
|Mako | |||
| | |||
|Kokoro ka pash ti kokoro kos mjeta bra ob joku ka. | |||
"Du gusta mako ne??" | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
Revision as of 06:36, 4 December 2025
Na leksember 2025, apar czigau ruuru na spel mahena: 1. Neo chatto, #razhanu-🌐, na ke djin dekiti razhanu na miviljenava glossa per pidjinøze mitrjoho. Na afto chatto, pash nai zolti bruk Engelossa, au Viossadjin kari anspøre dan naitsa maha kotoba os bruk Viossa, pertoke he nai zolti erajaa neosintua glossanen. 2. Napaksu, andra ruuru fu Viossa minusvikti—djin deki prosto bruk glossa fuseba auau. 3. Tontidag jam apar tsuitana, damade djin zolti pobidra kotoba 🌐ossa kara, mit imi au tato kakena. Na afto tropos, Viossadjin mus lera lagommange 🌐ossa-kara per fynna viljena kotoba au bidra Viossa made.
Apar andr kjomina slucza, tato paszun bruk zjezo per sentaku bliwe te kotoba/imi.
| Kotoba | Mahadjin | Bidradjin | Riso | Imi, tatoeba, bruktropos |
|---|---|---|---|---|
| Tsongot | Alex H. au Kiwa Guer | Yan | 💩👎 | Waruı ısyu os potsta.
"Afto fılm tsongot! Un ende syıru ka tı slutsa na owarıs teel!" |
| Ulı' | theledgendarytaco ;-; | Yan | 🔁 | Razgensuru na sama paryat (sama syıtlı os razkraıs).
"lııd tak braa, ka un ulı'dan 10 raz" "Plato hanudan ka yam ulı' fu dzıuazma au daremazma" |
| Koiper/Coiper | everest | Mako | 🐕🐶 | Kawaj dir kano pash ti har inj homnen. |
| Japko | KSP Atlas | Mako | 🍎🍏 | Simpal frut sodno, ka al ti shiru na jens se, joku je rosh, joku je midor. |
| Gusta | professional congugator | Mako | Kokoro ka pash ti kokoro kos mjeta bra ob joku ka.
"Du gusta mako ne??" | |